Televize Sony

Nejprodávanější Televize Sony Bravia v České republice

Patříte mezi vyznavače kvalitních filmů a nenecháte si žádný ujít jak v oficiálním vysílacím čase, tak na DVD? Pak se jistě nespokojíte s průměrným zařízením, ubírající se cestou kompromisu, ať již v oblasti obrazu, zvuku nebo výbavy. A proč také, když můžete mít i tak unikátní televizor, jaký reprezentuje Televize Sony KDL-55XE7005B? S minimální snahou vám nahradí veřejné multikino, obohacené navíc o síťové funkce, možnost sdílení a perfektní design, který se stane ozdobou každého interiéru. Ne nadarmo nese přístroj označení „televizor pro náročné“.

Televize Sony

Obraz pro novou definici dokonalosti

Televize Sony mohou poskytovat obraz dobrý, kvalitní i oslňující. Sony KDL-55XE7005B nastavuje laťku vysoko již tím, že je vsazen do působivého ultratenkého hliníkového rámu, umožňující inteligentním způsobem uschovat kabely v přední a zadní části a zamezit tak nevzhledné dekoraci. Veškerá pozornost se orientuje na velkou LED obrazovku s úhlopříčkou 55 palců (139 cm) a nekompromisní Ultra HD rozlišení (3840 x 2160 bodů), které zprostředkuje autentickou reprodukci barev, detailů a kontrastních scén. A to za všech okolností.

 

Skalní útesy na dosah ruky

Harmonická vyváženost mezi tmavými a světlými částmi obrazu, plynulé přechody mezi dynamickými sekvencemi, mimořádná úroveň detailů. Kompatibilita s vysokým dynamickým rozsahem (HDR) přináší všechny zmíněné vlastnosti v nadstandardní míře a to zejména zásluhou precizního 4K rozlišení. Jako TV pro náročné je vybavena technologií 4K X-Reality PRO, která analyzuje každý jednotlivý pixel a části scény a ty pak porovnává s obrazovou databází. Co je jejím úkolem? Zajistit obraz pulsující životem a dynamikou. Ať již sledujete cokoliv.

Měli jste u starších televizorů problém s vykreslením obrazu při akčních scénách nebo se šumem a obrazovými kazy? Aby toho nebylo málo, zmíněné technologie zastřešuje Live Colour, pečlivě sledující barevnou vyváženost, a Motionflow XR pro ostré a hladké detaily při rychlých a náhlých pohybech. Tato vychytávka dokáže porovnávat klíčové vizuální prvky sousedících snímků a počítat chybějící akci v sekvenci a také vytvářet další snímky a vkládat je mezi původní. Předchází díky tomu rozmazání obrazu.

 

Zázemí online služeb a sociálních sítí

Předpokládáte přístup k síťovým službám jak samozřejmost? Předpokládáte správně. Televize Sony KDL-55XE7005B je vybavena Wi-Fi technologií, s níž se propojíte s online prostředím bez zbytečné kabeláže. Otevírají se vám s ní bezbřehé možnosti brouzdání po sociálních sítích, archivech audiovizuálních médií i využívání online služeb v podobě videa na požádání apod., nejste tedy odkázáni pouze na oficiální programovou nabídku.

Televize Sony
V nabídce chytrých funkcí naleznete například kombinaci klasického televizního vysílání s obsahem získaným přes internet (HbbTV), který rozpoznáte charakteristickým červeným tlačítkem na obrazovce během vysílání pořadu. Také se vaším neodmyslitelným cílem při brouzdání na internetu často stává YouTube? Televize vám vychází vstříc speciálním YouTube tlačítkem, umístěným přímo na ovladači.

 

Tuner pro náročné uživatele

Jaké jsou možnosti příjmu televizních kanálů? Neomezené. Plně k dispozici je vám pozemní vysílání (DVB-C) stejně jako kabelové (DVB-T2) či satelitní (DVB-S2) a to se všemi výhodami, které nejmodernější příjem nabízí: vyšší kvalitu obrazu, o 30 % vyšší přenosovou rychlost oproti starším standardům – jejichž podpora bude v následujících letech ukončena – a bohatší nabídku programů, z nichž některé vysílají již pouze v HD rozlišení. Ve vysokém rozlišení lze na obrazovce TV zrcadlit i obsah a aplikace vašeho chytrého telefonu (Screen Mirroring).

 

Zvuk jako v koncertním sále

Kdo by si pomyslel, že zvuková kvalita jde ruku v ruce s unikátním obrazem? Těšit se můžete na stereofonní bassreflexové reproduktory s výkonem 2 x 10 W, využívající podpory celé řady nekompromisních technologií. V souladu s pulsujícím obrazem plného života jde ruku v ruce například režim ClearAudio+, který zajišťuje zvukovou průzračnost hudby i dialogů, nebo obdobná technologie Clear Phase, kompenzující nepřesnosti v odezvě reproduktorů. Odstraněním rušivých vlivů získáte zvuk ještě čistší a to ve všech pásmech.

Chcete si vytvořit simulaci domácího kina i s prostorovým zvukem? S technologií S-Force Front Surround není problém. Vystačíte si pouze se stávajícími reproduktory, aniž byste si museli pořizovat další pro rozmístění do různých částí pokoje. Zvukový systém podporuje formáty Dolby Digital, Digital Plus, Dolby Pulse a čtyři zvukové režimy dle toho, co zrovna sledujete či posloucháte (Standardní, Kino, Sport a Hudba). K přehrávání můžete využít i záznam uložený v integrované 4GB paměti – tuner dokáže nahrávat.

Televize Sony

S externím diskem k hudbě, filmům, fotografiím…

Chcete-li si nahrát nebo přehrát svůj oblíbený film nebo hudební pořad, nemusíte ihned řešit externí přehrávač. Kromě paměti stačí připojit USB nebo jakýkoliv pevný disk s USB konektorem a využít schopnosti TV Sony KDL-55XE7005B. Samozřejmostí je plná podpora digitálních audiovizuálních formátů – těm komprimovaným, jako například internetová videa a mp3 – dokáže technologie DSEE (Digital Sound Enhancement Engine) navracet ztracené frekvence a nabídnout tak ve výsledku plnohodnotný zvuk, dokonce s prostorovějším efektem.

 

Jako důstojné centrum domácí zábavy

S velkoplošnou obrazovkou se TV automaticky stává centrem vašeho domácího multimediálního centra, o čemž vypovídá i rozhraní pro přenos nekomprimovaného obrazového a zvukového signálu HDMI (3x) a tři vysokorychlostní konektory USB 3.0. Najdete rovněž výstup pro sluchátka, VESA standard uchycení na zeď (300 x 300 mm)hotelový mód, který zajistí uchování základního nastavení televizoru při nechtěném zavadění o ovládací panel nebo manipulaci s obrazovkou. Součástí dodávky je dálkové ovládání, napájecí kabel, dokumentace a stojánek na stůl.

Porovnej ceny